SCIENTIFIC COMMITTEE

THANK YOU SO MUCH FOR ALL YOUR HARD WORK ON THIS!

Emmanouil Antonogiannakis, GREECE
Paolo Arrigoni, ITALY
Olufemi Ayeni, CANADA
Raul Barco, SPAIN
Björn Barenius, SWEDEN
Johannes Barth, FRANCE
Thomas Bauer, FRANCE
Knut Beitzel, GERMANY
Berte Boe, NORWAY
Nicolas Bonin, FRANCE
Nicolas Bonnevialle, FRANCE
Marco Bonomo, ITALY
Nicolas Bouguennec, FRANCE
Achilleas Boutsiadis, GREECE
Roman Brzoska, POLAND
James Calder, UNITED KINGDOM
Gian Luigi Canata, ITALY
Michael Carmont, UNITED KINGDOM
Etienne Cavaignac, FRANCE
Antonia Chen, UNITED STATES
Panayiotis Christofilopoulos, SWISS
Vincenzo Condello, ITALY
Christel Conso, FRANCE
Nuno Corte-Real, PORTUGAL

Laura De Girolamo, ITALY
Francesco Della Villa, ITALY
Guillaume Demey, FRANCE
Florian Dirisamer, AUSTRIA
Patrick Djian, FRANCE
SIMON Donell, UNITED KINGDOM
Karl Eriksson, SWEDEN
Ole Gade Sorensen, BELARUS
Pablo Eduardo Gelber Ghertner, SPAIN
Alberto Grassi, ITALY
Nicolas Graveleau, FRANCE
Stéphane Guillo, FRANCE
Alexandre Hardy, FRANCE
Daniel Haverkamp, HOLLOND
Camilo Helito, BRAZIL
Helena Herrero, SPAIN
Michael Tobias Hirschmann, SWISS
Michael Iosifidis, GREECE
José Henrique Jones, PORTUGAL
Vikas Khanduja, UNITED KINGDOM
Jin Goo Kim, SOUTH KOREA
Baris Kocaoglu, TURKEY
Sebastian Kopf, GERMANY
Andrey Korolev, RUSSIA
Nanne Kort, HOLLAND

Ladislav Kovacic, SOLVENIA
Akos Kynsburg, AUSTRIA
Lior Laver, UNITED KINGDOM
Michael Liebensteiner, AUSTRIA
Sverre Loeken, NORWAY
Angelina Lukaszenko, POLAND
Bent Lund, DENMARK
Xavier Martin, SPAIN
Patrice Mertl, FRANCE
Giuseppe Milano, ITALY
Caroline Mouton, LUXEMBURG
Bjarne Mygind-Klavsen, DENMARK
Matthieu Ollivier, FRANCE
Andreas Panagopoulos, GREECE
Christopher Pearce, SINGAPORE
Artur Pereira De Castro, PORTUGAL
Anthony Perera, UNITED KINGDOM
Nicolas Pujol, FRANCE
Sophie Putman, FRANCE
Filippo Randelli, ITALY
Martin Rathcke, DENMARK
James Robinson, UNITED KINGDOM
Claudio Rosso, SWISS
Octav Marius Russu, ROMANIA
José Filipe Salreta, PORTUGAL

Nuno Sampaio Gomes, PORTUGAL
Vicente Sanchis-Alfonso, SPAIN
Sven Scheffler, GERMANY
Alfredo Schiavone Panni, ITALY
Petri Sillanpaa, FINLAND
Bertrand Sonnery-Cottet, FRANCE
Timothy Spalding, UNITED KINGDOM
Pietro Antonio Spennacchio, LUXEMBURG
Joanna Stephen, UNITED KINGDOM
Masato Takao, JAPAN
Reha Tandogan, TURKEY
Katja Tecklenburg, AUSTRIA
Marc Tey, SPAIN
Thomas Tischer, GERMANY
Cécile Toanen, FRANCE
Anastasios Tokis, GREECE
Rita Tomas, TURKEY
Carlos Torrens, SPAIN
Christiaan Van Bergen, HOLLAND
Jordi Vega Garcia, SPAIN
Bruno Violante, ITALY
Adam Watts, UNITED KINGDOM
Professor Adrian Wilson, UNITED KINGDOM
Giacomo Zanon, ITALY
Matthias Zumstein, SWISS